
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Thickness | 1.35 mm |
Stock: 525
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02198
Ext.Price$0.02198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02198 | $0.02198 |
| 10 | $0.01099 | $0.10990 |
| 50 | $0.00845 | $0.42250 |
| 100 | $0.00747 | $0.74700 |
| 500 | $0.00660 | $3.30000 |
| 1000 | $0.00607 | $6.07000 |
| 3000 | $0.00559 | $16.77000 |
| 5000 | $0.00516 | $25.80000 |
| 10000 | $0.00476 | $47.60000 |
| 30000 | $0.00439 | $131.70000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
